36 éve, 1985 májusában költözött jelenlegi helyére a Helytörténeti Gyűjtemény. A helyszínt ideiglenesnek szánta a Községi Tanács, 5 év elteltével a szomszédos, Árpád u. 32. szám alatt levő épület 5 helyiségét és 200 négyzetméteres padlását kapta volna meg a múzeum. Az azóta már elbontott épületben akkoriban a községi rendőrség és a Művelődési Osztály működött, majd 1984-85-ben ott jött létre a későbbi Ádám Jenő Zeneiskola.
A Helytörténeti Gyűjtemény új épületének ünnepélyes megnyitására végül 1985. június 20-án került sor. A költözködés bonyodalmairól a Honismereti Szakkör naplójában Vöő Imre bácsi így számolt be:
[A május 1-jei felvonulás alatt] 6 asszony a szakkörből az új múzeumépület 3 szobáját felmosta, ablakait megtisztította. Előttevaló nap én az összes szemetet kitakarítottam a 3 helyiségből. A termeket rendbehozva kezdhettünk a Kéktói Múzeum anyagának szétszedéséhez, elcsomagolásához.
Május elsején délre kész lett a takarítás; ebéd után 14-18 óráig Hegedűs Attilával [Vöő Imre bácsi tanítványa, a Gyűjtemény munkatársa] ketten szétbontottuk a Kéktói Múzeum kiállítását, elcsomagoltuk szállításra készen. Nagy munka volt, de elvégeztük.
Másnap megkezdtem az új épületben a kiállítás elhelyezését, tervezését, melyet papírra vetettem előzőleg már.
A gond az volt, hogy a Kéktói Múzeum anyagának 1/3 részét ide nem lehetett elhelyezni, az a padlásra megy. Mit rakjunk ki? Mit tegyünk raktárba? Ha ugyanazt rakom ki, ami a Kéktón volt, akkor nem látogatják majd a múzeumot.
Megújult, kibővített anyagú kiállítást kellett tervezni a 100 éves öreg parasztházba. Új anyagokat kell begyűjteni, a folyósót [verandát] is felhasználni gazdálkodási eszközök és kőtár elhelyezésére.
[…]
A volt rendőrségi épületet adta a tanácsülés múzeumnak, de a Művelődési Osztályt odahelyezték 5 szobába. […] A tanácselnök kért, fogadjuk el kiállítóhelynek a szomszédos H. Ender Pál-féle házat addig, míg visszakapjuk az épületet. (?) Nem volt mit tenni, a Kéktón már 19 éve voltunk, se udvara, se kertje, mindig attól féltem, hogy feltörik. Így jónak láttam elfogadni az épületet, hiszen az ó-faluban van, a szomszéd épületben a padláson a raktár és az iroda. Az egyezség szerint a rendőrségház udvarán pedig fészert építhetünk a gazdasági tárgyak részére, a zeneiskola pedig az udvarban lesz megépítve.
A nagyközségi Tanács elnökével, Pongrácz Gáborral egyezségre jutva, még 1984. nov. 1-jén megkötötték a bérleti szerződést, és 5 évre bérbe vette a Tanács a házat múzeum céljára, havi 2400 Ft-ért.
A nagy tél miatt a ház felújítása május 1-re lett kész. A szakkör tagjainak lelkesebbjei (10-12 fő) támogatásával a múzeumot ott alapítjuk.
A szállítást megbeszélve Marosi Lászlóval, aki 1 főt hozott magával, segített még Simon Albert, Sallai József és Vöő Imre, [a kiállítás anyagát] 6 óra alatt 8 fuvarral behoztuk. Csak a kövek és a vitrin üvegek maradtak kinn. Derekas munkát végezve az esős, napos időben, de beköltöztettük a múzeumot.