20 csoport, vagyis körülbelül 400 gyerek látta három hét alatt a “Kardos István élete és kora” című kiállítást Szigetszentmiklós három általános iskolájából. Az időszaki kiállításon mindent meg lehetett tudni Kardosról: az informatív tablókon életrajza, családjának története, és Szigetszentmiklós korabeli története volt olvasható, közben a kiállított tárgyak megelevenítették a 19. század végi elemi iskolák világát és a kántortanító mindennapjait.
A kiállított tárgyak jelentős része a Helytörténeti Gyűjtemény törzsanyagából származik. A 19-20. század fordulójáról származó harmóniumot, iskolapadot és a hagyomány szerint Petőfi Sándortól származó íróasztalt Gyűjteményünk padlásán őriztük, az asztalokon és a szekrényben levő dokumentumokat, könyveket, régi iskolai füzeteket, fényképeket is múzeumunk iratai közül válogattuk. A tárlat egyik központi darabja, Zsin Judit Kardos Istvánról készült szobra a Kardos István Általános Iskola, Gimnázium és Szakgimnázium előteréből származik, ahogy Jánosy Éva festménye is.
Az időszaki tárlat központi eleme Kardos István Poëtai Gyűjteménye, saját kézzel írott, kétszázoldalas versgyűjteménye. A kötet kézírása viszonylag könnyen olvasható, a gyerekek számára élményt nyújtott elolvasni a régies megfogalmazással írott verseket. A kötet Halmai Zoltán ajándéka.
Kardos István öt gyermekének számos leszármazottja él most is, akik közül többen meglátogatták a kiállítást. Az időszaki tárlat néhány tárgya a Helytörténeti Gyűjtemény állandó kiállításán fog helyet kapni.